AR ENKullanım Alanları
• Otopark Girişleri
• Bina Girişleri
• Site Girişler

Kullanım Alanları
• Otopark Girişleri
• Bina Girişleri
• Site Girişleri


Kapan Uzunluğu 3 m / 4 m / 6m (Özel Üretim İçin Lütfen Arayınız)
Kapan Genişliği 40 cm
Derinlik 25 cm
Şiş Uzunluğu 15 cm (Yukarı çıkan uzunluk)
Şiş Aralığı 120 mm
Dayanımı 30 ton Aks Başına
Çarpma Dayanımı 30 ton Aks Başına
Çalışma Sistemi Mekanik / Elektromekanik
Yüzey Kaplaması Çinko Galvaniz Kaplama
Opsinel Kaplama RAL Renk Skalası Statik Boyama
ELEKTRO MEKANİK SİSTEM KAPAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Çalışma Voltajı 220 V 50-60 Hz, 1,5 KW
İç Donanım Çalışma Voltajı 24 V
Açılma / Kapanma Hızı 3,5 sn
Motor Gücü 180 W
Motor Torku 150 nm
Hat Akımı 1 A
Motor Akımı 8 A
Koruma Sınıfı IP 44
Redüksiyon Oranı 1/456
Çalışma Sıcaklığı -20/ +50 ºC
Çalışma Oranı %80 Sürekli
Ölçüleri 320X1000X290 mm
Ağırlık 46 kg
Kontrol Paneli Mikro İşlemci Ayarlanabilir
Emniyet Fotosel
Erişim Uzaktan Kumanda, Manuel Buton , Kartlı Geçiş Sistemleri
Akü Grubu Evet, Opsiyonel
Manual Kullanım Evet ( Enerji kesilmelerinde)


Taşınabilir Serme tip yol kapanı öncelikle Emniyet güçleri, asayiş ekipleri, trafik polisleri ve jandarma ekiplerince rutin yol barikatlarında kurallara uymayan, barikatı aşmak isteyen, araçlı sürücülerin durdurulmasında kullanılmaktadır.

Kolluk güçlerinin kurduğu barikatın 100 m gerisine, barikat işaret levhalarının arkasına yol kapanı açılarak bırakılır ve trafik konileri ile sürücüler yönlendirilir ve olası kazaların önlenmesi için reflektörle sürücülerin dikkatlerini çekecek şekilde yerleştirilir. Kötü niyetli kişilerin barikatı aşması halinde yol kapanın üzerinden geçmesiyle aracın lastiklerini patlatarak aracın işlevselliğini ve hız kaybını sağlayarak yavaşlatır ve durdurur.

Taşınabilir serme yol kapanı, acil durumlarda kaçan aracın önüne atılarak özel tasarım modüler dişleri sayesinde aracın lastiklerine saplanır ve lastiklerin üzerinde kalır. Dişlerin içlerinin delik olması aracın lastiklerinin hızla inmesini sağlamaktadır. Aracın tüm lastiklerinin kısa sürede aynı anda inmesi sonucunda araç kontrollü olarak hız kaybetmekte ve işlevselliğini yitirmektedir. Böylelikle olası maddi ve manevi hasarlı kazalar önlenmiş olacaktır.

Taşınabilir serme yol kapanı adından da anlaşılacağı gibi taşıması ve kullanması kolay bir üründür. Gerektiğinde çok kolay açılabilir ve tekrar toplanabilir. Kullanılan sağlam ve hafif materyaller sayesinde taşıması son derece kolaydır.

Çivileri özel tasarım olup, bariyer üzerine geçme yöntemiyle sabitlenmiştir. Aracın lastiklerine saplanınca lastik üzerinde kalmaktadır ve eksilen çiviler çok basit bir işlemle kolayca yerine monte edilebilmektedir.

Prototip yol kapanı çeşitli modellerde firmamız tarafından standart olarak üretilmektedir. Bu standardın dışında isteğe uygun üretim yapılabilmektedir.