AR ENProfesyonel Ses ve Işık Sistemleri
 Ses Sistemleri

İş yerimizde personel ve müşterilerimizin daha verimli hale gelmesini sağlamak için, müzik çalmak biçilmiş kaftan olacaktır. Parazitli, kirli, yüksek sesli müzik yayını olan alanlarda kimse fazla durmak istemez. Oysa insanın içini rahatlatan, gevşetici müzik yayını yapılan alanlar bizim için daha cazip, güven ve huzur veren yerler olacaktır. Bu yazımızda samimi bir biçimde müzik sistemleri hakkında, kafanıza takılan bütün soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Dinleti yapacağımız ortam, ses sisteminin akustik anlamda çok önemli bir parçasıdır. Çünkü hoparlörlerden çıkan ses sinyalleri çeşitli nesnelere çarparak bize geri döner. Bu nedenle ses sistemimizin performansını değerlendirir iken akustiği hesaba katarak yorum yapmalıyız. Bazı sistemlerden yanlış bağlantı, hatalı konumlandırma gibi sebeplerden ötürü iyi netice alınamayabilir. Hoparlörler kablolarının + ve – uçlarını ters bağlantı yaptığımızda faz farkından dolayı sistemden kötü ses çıkacaktır. Ters bağladığımızda bir hoparlör öne hareket ederken diğeri arkaya doğru hareket edecektir, bu durum bir süre sonra baş ağrısına sebebiyet verebilmektedir.

Referanslar 

** Bağdat Jazeerat Aquapark 

** Düzce Teknopark 

 

 

 Işık Sistemleri

Doğru seçim, konumlandırma ve güvenilir montaj, mekan yada sahnelerde yapılacak olan ışık sistemlerinin olmazsa olmazlarıdır. ışık sistemleri sınıfında yer alan, led aydınlatma, sahne, eğlence mekan aydınlatma, lazer ışık sistemleri kurulum, satış, destek hizmetleri sunmaktayız.

Referanslar 

** Bağdat Jazeerat Aquapark 

** Düzce Teknopark